בריכת רמב"ם בגבעתיים תשופץ ותשודרג

הבריכה המיתולוגית לא תיהרס לטובת בנייני מגורים, לאחר שהעיריה החליטה לחייב את הזוכה במכרז לשפץ את המקום

ניר ארנון | פורסם 11:32, 06/04/2009

יש מציל! בריכת רמב"ם בגבעתיים מעלה זיכרונות נעימים לרבים מתושבי העיר. הבריכה, שהייתה הבריכה הציבורית הראשונה, נחנכה ב-1933 כיוזמה פרטית של המורה לחינוך גופני, אלי פביאן ומוכתר גבעת רמב"ם, ישראל טייבר. הבריכה הקדימה את בריכת גלי גיל שנפתחה שנתיים מאוחר יותר.

 

מאז חלפו יותר משבעה עשורים, אבל כמעט לא השתנה בה דבר, גם כאשר נפתח במקום מועדון ספורט אשר משך אליו מנויים רבים.

 

הבריכה נמצאת בשכונת רמב"ם המבוקשת בעיר. במשך מספר שנים לטשו בעלי עניין נדל"ני את עיניהם למקום בתקווה לבנות במקום בניינים. ראש העיר, ראובן בן שחר, התנגד לכך נחרצות, בין השאר בשל הערך ההיסטורי והחינוכי של הבריכה, למרות הפיתוי הפיננסי הכרוך בבנייה למגורים.

 

בשנים האחרונות הידרדרה רמת התחזוקה של הבריכה ורבים מתושבי העיר הדירו ממנה את רגליהם והעדיפו להשתכשך בבריכות אחרות באזור. בעקבות כך החליט בן שחר שהעיריה תפרסם מכרז חדש להפעלת הבריכה.

 

במכרז נקבע כי הזוכה יידרש להשקיע באופן נרחב, כך שהבריכה ומועדון הספורט יתאימו לדרישות ולתנאים המחמירים ביותר של משרד הבריאות. בבריכה העירונית גם נערכים הקורסים ללימוד שחייה של העיריה וללא שיפוץ הבריכה, עמדו קורסים אלה בסכנת ביטול.

 

הזוכה במכרז לשדרוג ולהפעלת הבריכה היא חברת "א.ל.ס סער בע"מ" - בראשות אריאל גוטמן - אשר עבד שנים במועדון הספורט וכיום הוא זכיין המפעיל בריכות בחולון, בבת ים ובמושב בארות יצחק.

 

הפעלת הבריכה תהיה למשך כ-10 שנים, כאשר עם התחלת הזיכיון יעמיד הזוכה את המקום בסטנדרטים חדשים, הכוללים בין היתר שמירה על איכות המים, בניית כניסה חדשה, שדרוג משמעותי של הבריכות, מחשוב המערכות.

 

כמו כן, הזכיין ישקיע בציוד טכנולוגי למעלה ממיליון שקלים, כאשר בעיריה

מדגישים כי השיפוץ ייעשה בהדרגה, בכדי לא לפגוע במנויים וכדי לוודא כי מועדון הספורט יפעל גם במהלך העבודות, שתארכנה שנה.

 

"אני מתחייב לשפר את הבריכה ומועדון הספורט ולהפוך אותם למקום עם אווירה משפחתית, שיהיה כיף להיות בו", אומר גוטמן.

 

מעיריית גבעתיים נמסר, כי העיריה וראש העיר "מייחסים חשיבות מרובה לשמירה על ציוני הדרך בגבעתיים, הן מהבחינה הערכית והן מהבחינה הקהילתית. העיריה התעקשה על שדרוג הבריכה כחלק ממגמת ההתחדשות העירונית אותה מוביל ראש העיר ותמשיך בקידום התחדשות זו באתרים ותיקים נוספים".

 

 

 

הצטרפו וקבלו עדכונים שוטפים גם בטוויטר