סיאול: תגרה פרצה בפרלמנט, מחוקקת נפצעה

שוב קטטה בפרלמנט של דרום קוריאה: כוונתה של הקואליציה לבצע רפורמה בתחום הבעלות על התקשורת הידרדרה לכאוס, כאשר מחוקקים ממפלגת השלטון התבצרו על דוכן הנואמים וחברי אופוזיציה ניסו לחסום את הכניסה למליאה. המחוקקים החליפו מכות וצעקות, אך החוקים עברו

AP | פורסם 12:43, 22/07/2009

מאות מחוקקים יריבים צעקו והתגוששו היום (ד') בפרלמנט של דרום קוריאה, כאשר דיונים על שורה של הצעות חוק בנושאי רפורמה בתקשורת הידרדרו לכדי תגרה המונית שבה נפצעה לפחות אישה אחת.

 

מחוקקים חברי מפלגת השלטון "המפלגה הלאומית הגדולה" השתלטו על דוכן הנואמים בניסיון להעביר במהירות את שורת החוקים, שנועדו להקל את המגבלות על בעלות על תחנות טלוויזיה ורשתות שידור. מפלגות האופוזיציה הגיבו בניסיון לחסום ברהיטים את הכניסה לאולם המליאה.

 

הפרלמנט הידרדר לכדי כאוס מוחלט, והמחוקקים התגוששו אלה באלה וצעקו קריאות גנאי. גם מחוקקות משתי המפלגות היריבות הצטרפו לקטטה, ולפתו זו את צווארה של זו בניסיון להפילן לקרקע. תחנת הטלוויזיה YTN בסיאול דיווחה כי כמה מחוקקים נפצעו בתיגרה. לפחות מחוקקת אחת נראתה כשהיא שוכבת על מזרון כחול ומקבלת טיפול מהצוות הרפואי. מאוחר יותר, הועברה לבית החולים.

 

התמונות שנצפו היום בפרלמנט אינן זרות לאסיפה הלאומית של דרום קוריאה - הידועה בפוליטיקה המתעמתת והמלודרמטית שלה, שם נציגי מפלגות יריבות נוקטים לעתים שיטות אלימות כדי להשיג את מבוקשם. בשנה שעברה, השתמשו מחוקקי האופוזיציה בפטישים כדי לפרוץ את הגישה לחדר שבו התכנסה אחת הוועדות, בניסיון למנוע מהקואליציה להגיש הצעת חוק שתאשר את הסכם הסחר החופשי עם ארצות הברית.


ןעוט...

גם המחוקקות הצטרפו לקטטה. אחת אושפזה (צילום: AFP)

 

האופוזיציה מתנגדת בתוקף לרפורמות המוצעות בכלי התקשורת - שיקלו את המגבלות שמנעו מתאגידים ועיתונים להחזיק

גם בתחנות טלוויזיה. הם טוענים כי מדובר במזימה של הנשיא לי מיונג באק לזכות לסיקור חיובי יותר בתקשורת.

 

למרות ניסיונה של האפוזיציה לחסום את האסיפה הכללית, המחוקקים הצליחו להעביר את החוקים. כמה חברי אופוזיציה ניסו להסתער על דוכן הנואמים אך נגררו משם על ידי עמיתיהם מהקואליציה. מפלגת השלטון בדרום קוריאה מחזיקה ב-169 מקרב 294 המושבים בפרלמנט, בעוד שהאופוזיציה מחזיקה ב-84 מושבים בלבד.

 

הצטרפו וקבלו עדכונים שוטפים גם בטוויטר