לא רק ברלין: הכירו את אפשרויות הנדל"ן בגרמניה

הביטחון בהשקעה בכלכלה החזקה באירופה יחד עם הרגולציה והשקיפות בהתנהלות עסקאות הנדל"ן, מביאים לכך שניתן למצוא הזדמנויות השקעה בכל רחבי גרמניה, ולא רק בברלין הנחשבת ליעד ההשקעות האטרקטיבי באירופה. לפניכם כל מה שתצטרכו לדעת על תהליך ההשקעה

ynet | עדכון אחרון 12:07, 05/08/2018

*התכנים במדור זה מוגשים בשיתוף עם החברות המצולמות בפרקים שלפניכם

 

 

ישראל זאבי, בעלים ומנכ"ל "סוויט הום", חברת השקעות נדל"ן המתמחה בדירות ובניינים בגרמניה, הסביר למדריך הנדל"ן על תהליך ההשקעה, האפשרויות האטרקטיביות. ולמה דווקא גרמניה.

 

 "קודם כל הביטחון בהשקעה. זה לא סוד שגרמניה הנה הכלכלה החזקה באירופה". מציין זאבי ומפרט: "עודף היצוא של גרמניה הוא הגדול בעולם ועבר בשנה זו את עודף היצוא של סין. הסיבה השנייה הנה הרגולציה והשקיפות בהתנהלות עסקאות הנדל"ן , הנובעות ממערכת יחסים מוגדרת ומעוגנת בחוק בין דיירים ובעלי הנכסים. הרגולציה מאפשרת בין השאר העלאות שכר דירה בשיעורים של בין 15-20% כל 3 שנים. ובנוסף, גרמניה היא לא רק ברלין , זאת מדינה ענקית עם למעלה מ-80 מיליון תושבים וניתן למצוא בה הזדמנויות השקעה פנטסטיות.

 

לגבי תהליך המימון של הרכישה בבנקים בגרמניה אומר זאבי כי "המערכת הבנקאית בגרמניה תומכת בצורה עקבית וברורה במשקיעי הנדל"ן , האמון שהם נותנים בחוזק הכלכלה ,בביטחון ביציבות הנכסים מאפשר להם להעניק משכנתאות גם לתושבים זרים. כיום יכול המשקיע הישראלי לקבל הלוואות מבנקים וקרנות פנסיה בהליך פשוט ועם ריביות נמוכות מהמקובל בארץ".

 

זאבי השווה גם כיצד מתבצע ניהול הנכס בגרמניה ביחס לישראל: "בגרמניה מקובל ומעוגן בחוק שניהולו של כל בניין יעשה על ידי חברה מקצועית שמטפלת בכל הקשור לשטחים הציבוריים של הבניין. מאידך מקובל על ידי המשקיעים להתקשר עם חברת ניהול דייר המטפלת בכל הקשור לגביית התשלומים , תשלומי ההוצאות וההתנהלות השוטפת מול הדייר ומול החברה שמנהלת את הבניין".

 

זאבי מתייחס גם לעתיד ההשקעה בגרמניה:"גרמניה הנה אחת המדינות היחידות בעולם שבה ניתן לחזות בצורה סבירה מגמות עתידיות . כבר לפני למעלה מעשר שנים כשנכסנו לפעילות בשוק הגרמני הערכתי לפני לקוחותינו שמגמת עליית המחירים בעיר בקצב פחות או יותר ניתן לצפייה תימשך. וגם כיום אני רואה בעיר פוטנציאל צמיחת מחירים אם כי איטי יותר עד שפער המחירים בינה לבין ערים אחרות בגרמניה יצטמצם יותר. עם זאת רבים מגופי ההשקעה הגדולים בעולם שמהווים את עיקרי המשקיעים בעיר נתקלים כרגע בקושי להשקיע בעיר שבה התשואות יורדות מתחת ל 3% ולכן תקציבי השקעות גדולים מופנים לאזורים אחרים ובעיקר לאזור נורד ריין וסטפאליה שהוא הלב הכלכלי של גרמניה".

 

 

פורסם לראשונה 10:22 | 25/10/2017
הצטרפו וקבלו עדכונים שוטפים גם בטוויטר