נעילה שלילית בוול סטריט: תשואת אג"ח ארה"ב ל-10 שנה קפצו ב-7 נק' ל-3.07%

המדדים המובילים איבדו מערכם עד 0.8%. במקביל - האג"ח האמריקאיות צללו, על רקע התגברות הציפיות להעלאת ריבית. ריימונד ג'יימס: "כל עוד הצמיחה תישאר עקבית הקריאות לפד להעלות ריבית יישארו חזקות"; הזהב ירד ב-2.1% וננעל ברמתו הנמוכה ביותר מתחילת השנה. האירו נסוג ב-0.7% ל-1.184 דולר; אלפבית ירדה ב-2%, אינטל הפחיתה מערכה 1.8%

"כלכליסט" | פורסם 23:13, 15/05/2018

המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו הערב (ג') בירידות, בעוד האג"ח האמריקאיות קרסו ותשואת האג"ח ל-10 שנים קפצה ב-7 נקודות ל-3.07%.

 

במסחר במניות קטע הדאו ג'ונס רצף של 8 ימים של עליות. מדדי דאו ג'ונס ונאסד"ק ירדו ב-0.8%, בעוד S&P 500 איבד מערכו 0.7%. מניות שבלטו במסחר: אמזון שירדה ב-1.6%, אלפבית נחלשה ב-2%, אינטל איבדה 1.8%, Nvidia נחתכה ב-3.8%.

 

קווין גידיס (Kevin Giddis), אנליסט בכיר בריימונד ג'יימס, מתייחס ל-2 הסיבות המרכזיות לשיטתו לעליית התשואות – הציפיות להעלאת ריבית הפד (שקיבלו היום תמיכה מהנתון המפתיע לטובה של מדד האמפייר סטייט, והציפיות להנפקות ענק נוספות של אג"ח ממשלתיות בהמשך השנה. "כל עוד הצמיחה הכלכלית תישאר עקבית, כך הקריאו לפד להעלות את הריבית יישארו חזקות. מעבר לכך, האוצר יידרש להמשיך להזרים אג"ח לשוק במכירות גדולות עוד יותר במהלך היום כדי לממן את התוכניות הגדולות של הבית הלבן".

 

מחיר הנפט מסוג WTI עלה היום ב-0.5% (35 סנט) ונקבע על 71.3 דולר לחבית. הזהב רשם ירידה חדה של 2.1% (27.90 דולר) אל מתחת לסף ה-1,300 דולר. מחיר החוזה נקבע על 1,290.30 דולר לאונקיה, רמתו הנמוכה מאז דצמבר 2017.

 

בנעילה באירופה: דאקס ירד ב-0.1%, קאק ופוטסי עלו ב-0.2%, המדד האירופי סטוקס 600 עלה בשיעור נמוך מ-0.1%; ודאפון נפלה ב-4.3% בעקבות התפטרות המנכ"ל.

 

מאקרו ארה"ב: מדד האמפייר סטייט של חודש מאי (שהוא למעשה מדד מנהלי הרכש של ניו יורק) מפתיע לטובה עם 20.1 נק', מהותית מעל תחזיות הכלכלנים שעמדו על 15.5 נק' ולאחר קריאה של 15.8 נק' באפריל. במדד זה כל קריאה מעל 0 נק' מעידה על שיפור בתנאים הכלכליים.

 

מניות מרכזיות

ראיון מעניין של טים קוק בבלומברג. מנכ"ל אפל ציין בין השאר שלשירות אפל מיוזיק יש כיום 50 מיליון משתמשים בתשלום (מוקדם יותר החודש דיווחה המתחרה ספוטיפיי על 75 מיליון משתמשים בתשלום נכון לסוף מרס). עוד סיפר קוק בראיון שהוא אמר לנשיא טראמפ בשיחה בין השניים כי הטלת המכסים אינה הגישה הנכונה לדעתו, והציג לו ניתוח המנמק את עמדתו בעניין.

 

הום דיפו דיווחה על עלייה שלא כמצופה בהכנסות הרבעון הראשון. הכנסות החברה על ב-4.4% לעומת הרבעון המקביל אשתקד והן עמדו על 24.95 מיליארד דולר - בשוק ציפו להכנסות של 25.15 מיליארד דולר. הרווח לעומת זאת הפתיע לחיוב את האנליסטים עם עלייה של 19% ל-2.4 מיליארד דולר - לעומת צפי לעלייה מתונה יותר של 2.01 מילארד דולר.

 

מנכ"ל ענקית הטלקום הבריטית וודאפון, ויטוריו קולאו, הודיע על כוונתו לעזוב את החברה לאחר עשור בתפקיד. המהלך מגיע פחות משבוע לאחר שהחברה הודיעה על עסקה ענק בהיקף של 23 מיליארד דולר לרכישת פעילות בגרמניה, בהונגריה, ברומניה ובצ'כיה, מחברת ליברטי. קולאו, קצין מילואים איטלקי בן 56 שנכנס לתפקיד מנכ"ל וודאפון ב-2008, יוחלף על ידי סמנכ"ל הכספים ניק קרא ב-1 באוקטובר. 

 

רשת האופנה גאפ התנצלה בפני סין אחרי שמשתמש ברשת החברתית הסינית וויבו פרסם צילומים של טי שירט שעמדה למכירה בחנות של הרשת בקנדה, והתלונן שמפת סין שהודפסה עליה לא כללה את טייוואן ואיים נוספים.

 

שורה של מותגים מערביים נוספים התנצלו לאחרונה על צעדים שגויים לכאורה מצידם במה שקשור לתביעות הטריטוריאליות הסיניות. בינואר חסמו הרשויות הסיניות את אתריה של מאריוט לאחר שהאחרונה ציינה את טיבט, הונג קונג, וטייוואן, כארצות נפרדות במיילים ששלחה ובישומוניה.

 

חברת התעופה איזיג'ט (easyJet) דיווחה כי ההפסד לפני מס במחצית הראשונה של השנה הפיסקאלית היה נמוך מהתחזיות, הודות להכנסות שיא במהלך תקופה ולירידה ביכולות של חברות מתחרות. החברה רשמה הפסד לפני מס של 68 מיליון ליש"ט – נמוך משמעותית מצפי האנליסטים שחזו לחברה הפסד לפני מס של 134.5 מיליון ליש"ט – וכן נמוך בהשוואה להפסד של 236 מיליון ליש"ט שרשמה איזיג'ט בתקופה המקבילה אשתקד.

 

סך ההכנסות עמד על 2.18 מיליארד ליש"ט – לעומת 1.83 מיליארד ליש"ט בתקופה המקבילה. הצמיחה בהכנסות נרשמה הודות לשיא של 37 מיליון נוסעים וכן לעלייה חדה במכירות הנלוות. ההכנסה לפי מושב זינקה ב-10.9% ל-54.1 ליש"ט.

 

הצטרפו וקבלו עדכונים שוטפים גם בטוויטר