אבן פינה לבית אסף

וגם: קאהן מתחיל מבראשית, דיסקונט בונים קמפוס, ניקול ראידמן אורזת, מיכל פורר מכנסת עסקים ואמנות, מירי מסיקה מתקשה, רבע מיליון שקל מהתעשייה האווירית לנזקקים. רכילות עסקית

יעל ולצר | פורסם 11:48, 05/09/2018

 

 

בית אסף יוצא לדרך

טקס הנחת אבן הפינה למכינה הקדם-צבאית "בית אסף" על שם סרן אסף רמון ז"ל התקיים במצפה אילן, בהשתתפות נשיא המדינה - ראובן (רובי) ריבלין, נשיאת קרן רמון - רונה רמון, שר השיכון - יואב גלנט, יו"ר קק"ל - דניאל עטר, ראש מועצה אזורית מנשה - אילן שדה, אסטרונאוטים ואנשי עסקים מהארץ ומהעולם.

 

רמון הובילה את הפרויקט באמצעות עמותת קרן רמון, ע"ש אילן ואסף רמון, כולל השלמת גיוס של שישה מיליון שקל לטובת הקמת המבנה. יפתח, בנה של רמון, נשא דברים בשם משפחת רמון ואמר בשמה של אמו רונה: "אסף ז"ל אמר משפט שהביא אותי לפעולה, להפוך את הכאב והמשבר לתרומה לדור הצעיר בישראל. המונח 'בית אסף' נולד בימים קשים מאוד של השבעה של אסף. כשראיתי את תושבי מצפה אילן מגיעים, ידעתי מיד שזה המקום בו נבנה את בית אסף".

 

יפתח הוסיף : "היום, כ"ד באלול, יום נפילתו של אסף, אנו הופכים חזון למציאות, מתחילים את העלייה לקרקע של 'בית אסף'".

צילום: אלעד מלכהדני עטר, הנשיא רובי ריבלין, יפתח ורונה רמון, יואב גלנט (צילום: אלעד מלכה)
 

בראשית וקאהן מעצימים נשים

קרן "פרס בראשית" וקרן קאהן הכריזו במרכז רבין על הזוכים בתוכנית המענקים שתתמוך בארגונים, שפועלים למען העצמת נשים וקידום שוויון מגדרי בישראל. 37 ארגונים חברתיים שונים, יקבלו את מענקי הפרס שעומד על מיליון דולר, שיסייעו למגוון ארגוני נשים בישראל.

 

ועדת הבחירה כללה נציגים מטעם קרן פרס בראשית וקרן קאהן. ארגון "מתן-משקיעים בקהילה" ניהל את התחרות. אל המענקים הממומנים מסכומי הפרס הכספי של בראשית בסך מיליון דולר, יתווספו מיליון דולר שייתרמו ע"י הפילנתרופ הישראלי מוריס קאהן, שנכח באירוע, לארגוני נשים בצפון אמריקה, כששם תיערך תחרות Matching grants לגיוס תרומות נוספות.

 

יחד צפויות התוכניות לספק עד 3 מיליון דולר במימון ארגונים העוסקים בנושאים אלו בשנתיים הקרובות.

צילום: נטשה קופרמןהזוכות בפרס בראשית. יושב בשורה הראשונה: מוריס קהאן. באמצע השורה השלישית: סטן פולובץ (צילום: נטשה קופרמן)
 

דיסקונט בקמפוס

במתחם ה-1000 בראשון לציון התקיים טקס הנחת אבן הפינה לקמפוס קבוצת דיסקונט, שאמור להסתיים בעוד כ-4 שנים, ויאכלס את יחידות המטה של כל קבוצת דיסקונט. מנכ"לית קבוצת דיסקונט, לילך אשר-טופילסקי: "קמפוס דיסקונט הוא לא רק פרוייקט נדל"ני מורכב, אלא מהלך אסטרטגי, שיעצים את כוחה של הקבוצה". נכחו: ראש עיריית ראשל"צ - דב צור, יו"ר מרכנתיל - יאיר אבידן, מנכ"ל מרכנתיל - שוקי בורשטיין, חברי הדירקטוריון וההנהלה של דיסקונט, רן עוז, יו"ר כאל.

צילום: יח"צלילך אשר טופילסקי (צילום: יח"צ)
 

ראידמן וגרוסמן אורזים

מבצע "חג שבע" למשפחות נזקקות כינס שרים, ח"כים, אנשי עסקים, חיילים ואזרחים, שהשתתפו במבצע איסוף המזון, שהוביל חתן פרס ישראל, הרב יצחק דוד גרוסמן. מסקר שפרסמה עמותת "חסדי נעמי" עלה, כי אחד מכל חמישה מוותר על אוכל לחג. גם ניקול ראידמן פינתה לעצמה זמן בלו"ז והצטרפה לאורזים.

צילום: איציק בלניצקיהרב גרוסמן וניקול ראידמן (צילום: איציק בלניצקי)
 

פנסוניק מצטרפת

אנשי עסקים, שיווק ובכירים מתחום מוצרי החשמל הגיעו לחגיגת ההצטרפות של פנסוניק למגוון המותגים, שמייבאת חברת ברימאג בישראל, ולהקשיב לתוצאות המחצית הראשונה של 2018, שמראות גידול בהכנסות. לאחר הקוקטייל, הקשיבו הנוכחים לדברי מנכ"ל ברימאג - פיני כהן. במקשיבים: שאול זילברשטיין - הבעלים של ברימאג, מאו נונומורה - מנכ"ל פנסוניק בישראל, הפרסומאי רמי יהושע.

צילום: אלעד גוטמןמאו נונומורה, פיני כהן, אבינועם כהן (צילום: אלעד גוטמן)

משי זהב בוולוו

לקוחות וולוו התכנסו לערב במסגרת מפגשי ההשראה Volvo Time, הפעם תחת הכותרת "מכיכר השבת להר הרצל": סיפורו של יהודה משי זהב, ששיתף איך הפך בן לקהילת נטורי קרתא האנטי ציונית למדליק משואה ביום העצמאות. הקשיבו: יעקב ונילי שחר, ישראל קז - בעלי חברת מאיר, אור שחר ואבנר קז - יו"רים משותפים חברת מאיר, שמואל פרנקל.

צילום: רויטל טופיולאבנר קז, ישראל קז, יהודה משי זהב (צילום: רויטל טופיול)
 

מיכאלשווילי מפתיע

HOT השיקה מיתוג חדש באירוע עם שותפים, מנהלי ערוצים, יוצרים והטאלנטים של הסדרות. ומי בא להשיק? מנכ"לית HOT - טל גרנות גולדשטיין, סמנכ"ל התוכן - יורם מוקדי, מנכ"לית סלוצקי אפיקי תקשורת - רינת קליין, בעלי החברה - חיים סלוצקי ודרי שי, משה אדרי, הדס מוזס וירון ליכטנשטיין. שלום מיכאלשווילי הפתיע את המנכ"לית בדמותו האייקונית זינה.

צילום: רפי דלויהטל גרנות גולדשטיין ושלום מיכאלשווילי (צילום: רפי דלויה)
 

מירי מסיקה מתקשה להבין

כ-1,000 עובדים, לקוחות ושותפים עסקיים של בינת תקשורת מחשבים התכנסו אתמול להרמת כוסית לשנה החדשה. מירי מסיקה, שהופיעה בפניהם, אמרה: "לא באמת הצלחתי להבין מה אתם עושים, אבל הבנתי שאתם עושים דברים גדולים". ניסו להסביר לה: יו"ר הקבוצה יהודה זיסאפל, מנכ"ל בינת תקשורת מחשבים אלון בן צור, מנכ"ל סיסקו ישראל אורן שגיא, ועוד מנכ"לים, שנכחו.

צילום: ניב קנטוראורן שגיא ואלון בן צור (צילום: ניב קנטור)
 

הפופ של פורר

בכירי המיגזר העיסקי פינו את הלו"ז, והגיעו לפתיחת תערוכת היחיד של האמנית מיכל פורר "beyond", מבוססת ז'אנר הפופ ארט, שמציגה מצבים אנושיים וחברתיים מורכבים. הנה רשימת הנוכחים (והיו עוד): הבעל הגאה – דוד פורר, בעלי קבוצת ניאופרם, ילדיהם רן פורר, טל ונילי, יוסי והילית מימן, דוד פתאל, נאוה ברק ושלום זינגר, דוריס ומורי ארקין, אתי וגבי רוטר, בת-שבע בובליל, ארז מלצר, יגאל לנדאו.

 

עוד נכחו: אלה ועודד גרא, ענת ושמואל חרל"פ, צביקה בירנבאום, יאיר ואילנה המבורגר, אורית אפרתי, אתי וגד פרופר, ורד ואילן גרינבוים, ציפי לבני ונפתלי שפיצר, אבי וטלי אנג'ל, אלכס ואסתי הרטמן, ישראלה שטיר ואבי איינשטיין, רונית שניידמן, ומיכאלה ברקו.

צילום: יח"ציוסי מימן, מיכל פורר, הלית מימן, בת שבע בובליל (צילום: יח"צ)
 

תעשייה חברתית

כ-150 עובדי התעשייה האווירית התנדבו וארזו כ-2,700 חבילות מזון, שיוחלקו לקשישים ונזקקים בערב ראש השנה, בשיתוף פעולה עם עמותת "לתת". ארגון העובדים, בראשות יאיר כץ, רתם גם כ-4,000 עובדים, שתרמו למעלה מרבע מיליון שקל.

צילום: יח"צעובדי התעשייה האווירית אורזים (צילום: יח"צ)
 

בקצר...

עו"ד משה ניסים – לשעבר שר האוצר, ועו"ד אוריאל לין - נשיא איגוד לשכות המסחר, חילקו 70 מלגות לסטודנטיות ולסטודנטים מצטיינים, שבחרו ללמוד מקצועות טכנולוגים או מדעיים, שתורמים לכלכלת המדינה. כל אחת ואחד מהם קיבלו 5,000 שקל.

 

היום יתקיים אירוע חשיפה של 20 סטארטאפים להשקעה בפני משקיעים במרכז ההייטק של קיבוץ ניר-עם בעוטף עזה. המפגש מאורגן על ידי חממת SouthUp, התנועה הקיבוצית באמצעות קרן המשתלה ואיגוד התעשייה הקיבוצית בשיתוף הרשות לחדשנות. מנהל תחום החדשנות באיגוד, רפי נבו, מסר שבשנים האחרונות בוצעו השקעות חדשות של כעשרים קיבוצים ומפעלים בהיקף של למעלה ממאה מיליון שקל.

 

בגלריה ZOA ע"ש דבורה פישר ז"ל נפתחה תערוכה של האמנית שרה ליפקין. הכנסות המכירות מהתערוכה יוקדשו למען עמותת "מצמצמים רווחים", שמטרתה צמצום פערים בחברה הישראלית באמצעות תמיכה בצעירות וצעירים חסרי עורף משפחתי תומך, שסיימו שרות צבאי או לאומי.

 

תושבי פרויקט השכירות לטווח ארוך רובינשטיין על הפארק ברעננה, ערכו הפנינג בסימן שכנות. הפגינו נוכחות: יונית הראל ידלין - מנהלת הפרויקט, ואיתן גינזבורג - ראש העירייה.

 

בביתה של גילה שטיין בכפר שמריהו, התקיימה הרמת כוסית של ידידי מוזיאון פתח תקוה לשנה אמנותית חדשה. ולמה דווקא אצלה? כי היא ידידת המוזיאון. 

 

הצטרפו וקבלו עדכונים שוטפים גם בטוויטר