עליבאבא: היורש של ג'ק מא ייכנס לתפקיד בעוד שנה בדיוק

שלשום הודיע מייסד ענקית המסחר המקוון על כוונתו לפרוש - ומחליפו בכס היו"ר יהיה המנכ"ל בשלוש השנים האחרונות דניאל זהאנג. מא :אקדיש את זמני לפילנתרופיה ולצדקה בתחום החינוך

כלכליסט | פורסם 11:11, 10/09/2018

ג'ק מא חשף היום (ב') את תוכניות הפרישה שלו. לאחר שפורסם ביום שבת כי בכוונתו לפרוש מהחברה שהקים, כעת חשף מייסד ענקית המסחר המקוון עליבאבא כי מחליפו בתפקיד היו"ר יהיה דניאל זהאנג (Daniel Zhang), המשמש בשלוש השנים האחרונות כמנכ"ל. כך דווח בבלומברג.

 

מא מתכוון לפרוש סופית בעוד שנה בדיוק, ביום הולדתו ה-55. עם זאת, בכוונתו להישאר בדירקטוריון עד 2020 לפחות. הוא הודיע כי בכוונתו להקדיש את זמנו לפילנתרופיה ולעבודות צדקה בתחום החינוך.

 

צילום: רויטרסג'ק מא מייסד עליבאבא (צילום: רויטרס)

עוד הוסיף, כי בכוונתו להגשים "חלומות חדשים", שאותם לא פירט. מא הקים לפני כעשור עמותת צדקה הקרויה על שמו, ובראיון שהעניק בשבוע שעבר לבלומברג, אמר כי הוא מקווה ללכת בדרכו של מייסד מיקרוסופט, ביל גייטס. "אני לעולם לא אוכל להיות עשיר כמוהו, אבל דבר אחד שאני יכול לעשות טוב יותר ממנו הוא לפרוש בגיל צעיר יותר", אמר.

ג'ק מא ג'ק מא צילום: עמית שעל

 

מא הקים את עליבאבא ב-1999 מדירתו בעיר הנגג'או והפך אותה לאימפריה עולמית. בדרך הוא עצמו הפך לאיש העשיר בסין. יורשו, זהאנג (46) עזר להרחיב את תחום עיסוקה של עליבאבא גם לחנויות פיזיות. "התחלת תהליך העברת הלפיד של עליבאבא לדניאל ולצוות שלו היא ההחלטה הנכונה בזמן הנכון, כי אני יודע מעבודתי איתם שהם מוכנים", מסר מא בהצהרה. "מאז שנכנס לתפקיד המנכ"ל, דניאל הפגין כשרון, יכולות עסקיות ומנהיגות".

 

זהאנג החל את דרכו בחברה ב-2007, אז שימש כסמנכ"ל הכספים של פלטפורמת המסחר Taobao. הוא הצליח לשכנע מותגים מוכרים למכור באתר וסייע להפוך את סינגלס דיי ליום קניות עצום ממדים. מאז מונה לתפקיד מנכ"ל עליבאבא, מניית החברה זינקה ב-87% ושווי השוק שלה עומד על 420 מיליארד דולר.

 

הצטרפו וקבלו עדכונים שוטפים גם בטוויטר