היו"ר הבא של בנק דיסקונט: שאול קוברינסקי

שאול קוברינסקי ימונה ליו"ר בנק דיסקונט במקומו של יוסי בכר, שיפרוש בסיום כהונה בת 9 שנים

אליצפן רוזנברג | פורסם 15:16, 08/10/2018

דירקטוריון בנק דיסקונט בחר היום (ב') בשאול קוברינסקי ליו"ר הבנק. קוברינסקי יחליף את היו"ר הנוכחי, יוסי בכר שיפרוש בתקופה הקרובה לאחר כהונה ממושכת בת 9 שנים.

 

בקשה לייצוגית: דיסקונט גובה עמלות מופרזות

הרווח של בנק דיסקונט עלה ב-2017 ל-1.26 מיליארד שקל

 

המינוי כפוף לאישור המפקחת על הבנקים, ויכנס לתוקף ב- 3 בדצמבר 2018, עם סיום כהונתו של בכר.

קוברינסקי (66), בוגר תואר ראשון ולימודי תואר שני בכלכלה, מאוניברסיטת תל אביב, מכהן כדירקטור בדיסקונט משנת 2014. בארבע השנים האחרונות כיהן כחבר בועדות הדירקטוריון בתחומי האשראי, ניהול הסיכונים, אסטרטגיה, מחשוב וכח אדם.

 

קוברינסקי שימש בעבר כיו"ר ומנכ"ל חברת נובולוג, מנכ"ל חברת אורדן תעשיות, מנכ"ל חברת קרגל וכמנהל בכיר בחברת השקעות האמריקאית Alagem Capital group. בנוסף, כיהן במגוון תפקידים בהתאחדות התעשיינים והיה חבר בבית הדין להגבלים עסקיים.

 

עם בחירתו, אמר קוברינסקי: " אני מודה לחבריי על האמון, וגאה לעמוד בראש הדירקטוריון של דיסקונט. אני משוכנע שיחד עם ההנהלה והעובדים המסורים, נדע להתמודד עם אתגרי המחר ולהמשיך את תנופת הצמיחה של קבוצת דיסקונט גם בשנים הבאות"

 

ד"ר יוסי בכר, הוסיף:" אני מאחל ליו"ר הנבחר, שאול קוברינסקי, הצלחה מלאה בתפקידו וכולי תקווה שהדירקטוריון בראשותו, בשיתוף פעולה עם המנכ"לית לילך אשר-טופילסקי, יובילו את דיסקונט להישגים ולשיאים חדשים".

 

נציין כי הוועדה למינוי דירקטורים של בנק ישראל המליצה דווקא על מי שהיה מנכ"ל האוצר לשעבר, ירום אריאב, אולם בעלי המניות השאירו אותו מחוץ למירוץ לאחר שלא בחרו בו.

 

 

הצטרפו וקבלו עדכונים שוטפים גם בטוויטר