ברק מרגישה מוארת

גרינבוים מתמנה ליו"ר מייעץ, הפיל שבחדרי התיירות, גולדין מתארח בבורסה, הטכניון ואינטל בשת"פ בינתי, אלוף הקפה של ארומה. רכילות עסקית

יעל ולצר | פורסם 12:23, 10/10/2018

בגלריית תיאטרון היהלום הושקה תערוכה של האמן והאדריכל דן מרגלית: "טבע מואר". אנשי עסקים התייצבו להשקה, וגם נאוה ברק הגיעה לברך. השניים נשטפו נוסטלגיה, כיוון שמרגלית ידוע כידיד קרוב של ברק, עוד מהימים שבהם התגורר מרגלית בדירת סטודנטים בירושלים עם בעלה לשעבר וראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק. מעניין אילו חוויות החליפו השניים.

צילום: דפנה טלמוןדן מרגלית ונאוה ברק (צילום: דפנה טלמון)

 

יום הולדת 5 לגרניט אלפן

במתחם מערבה בגעש ציינה קרן הגידור גרניט אלפן קפיטל חמש שנים לקיומה. הקרן, שבבעלותם ובניהולם של מנשה שמש ואורי גלר, מתמחה במסחר במכשירים פיננסיים לטווח הקצר בשווקים בינלאומיים, על פי מודל שפותח על ידי מנהלי הקרן. במהלך האירוע החגיגי הכריז שמש על מינויו של אילן גרינבוים, לשעבר מנכ"ל סוני, נוקיה, ויורוקום, לתפקיד יו"ר Advisory board (הועדה המייעצת) של הקרן, והביע את בטחונו שמינוי זה יעצים את הקרן בתחומי אסטרטגיה ופיתוח עסקי.

 

על הקולינאריה: השף רן שמואלי. באמנותי: טררם. בנוכחים: פנינה ומשה קפלינסקי, מנכ"ל נשר מפעלי מלט ישראליים, גבי רוטר, משה אדרי, ישראל טראו, לשעבר מנכ"ל בנק איגוד, לוני הרציקוביץ, אורי גולדפרב וישראל מור, מנהלי קרן הגידור ספרה, רון ויסברג יו"ר IBI , חנן שמש, יו"ר קרן הגשמה ואחיו של שמש, ורד גרינבוים – רעייתו של אילן, וליז שמש- הרעייה של מנשה.

צילום: פביאן קולדורףאילן גרינבוים ומנשה שמש (צילום: פביאן קולדורף)

צילום: רפי דלויהורד גרינבוים, ליז שמש, פנינה קפלינסקי (צילום: רפי דלויה)

 

גולדין משתף את הבורסה

פרופ' שמחה גולדין, אביו של החייל הדר גולדין ז"ל, שגופתו מוחזקת בידי החמאס מאז מבצע צוק איתן, התארח במועדון החברתי-כלכלי בבורסת היהלומים ברמת גן, והרצה על צמיחתה של מנהיגות חינוכית. הוא גם שיתף את הנוכחים, בהם יורם דבש, נשיא בורסת היהלומים, וערן זיני המנכ"ל, בפעילות שעושים הוא ובני משפחתו להשבתו של הדר ז"ל לקבורה בישראל.

צילום: אלעד גוטמןערן זיני, שמחה גולדין, יורם דבש (צילום: אלעד גוטמן)

 

תיירות בצל הטרור

עשרות בכירים בענף התיירות בעולם נשאו דברים בוועידת התיירות והביטחון הבינלאומית, ITSS 2018, שמתקיימת במלון ענבל בירושלים, ועוסקת בתיירות מתפתחת תחת איומי טרור. אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות, ציין כי בכי וקיטורים לא יביאו תיירים, וכי עלינו להיות עם הפנים קדימה בכל מצב. מנהל לשכת מארגני תיירות הפנים, יוסי פתאל, אמר שחייבים להתייחס "לפיל שבחדר״, ולפתח ארגז כלים ייעודי כלכלי למצבי חירום.

 

עוד נכחו בוועידה, שהיא פרי יוזמה משותפת של הרשות לפיתוח ירושלים, המשרד לירושלים ומורשת, משרד התיירות ולשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל: אלן דופייראס, ראש מחלקת התיירות ב-OECD, דירק גלייזר, מנהל בארגון התיירות של האו"ם (UNWTO), איזבל היל, מנהלת תחום התיירות בלשכת המסחר האמריקאית ואילנית מלכיאור, הממונה על התיירות ברשות לפיתוח ירושלים.

שלומי מזרחייוסי פתאל, אילנית מלכיאור, אמיר הלוי (שלומי מזרחי)

צילום: שלומי מזרחיאלן דופייראס (צילום: שלומי מזרחי)

 

בינה משותפת

במסגרת ביקור של הנהלת אינטל העולמית בישראל, נחנך בטכניון מרכז חדשני לבינה מלאכותית, משותף לטכניון ולאינטל. המרכז, בראשו יעמוד פרופ' שי מנור, יקדם מחקרים בבינה מלאכותית ושת"פים בין חוקרי הטכניון ואינטל.

 

בין הנוכחים בטקס חנוכת המרכז: מנכ"ל אינטל – יניב גרטי, מנהל הטכנולוגיה של אינטל העולמית - ד"ר מייקל מייברי, מנהל תחום הבינה המלאכותית בחברה - נאבין ראו, סגן הנשיא לקשרי חוץ ופיתוח משאבים בטכניון - פרופ' בועז גולני, המשנה לנשיא למחקר - פרופ' וויין קפלן, דיקן הפקולטה להנדסת חשמל - פרופ' נחום שימקין, דיקן הפקולטה למדעי המחשב - פרופ' דן גייגר, ודיקן הפקולטה להנדסת תעשייה וניהול - פרופ' כרמל דומשלק.

צילום : שיצו צלמים, דוברות הטכניוןאורן גרשון, וויין קפלן, מייק מייברי, פרופ' בועז גולני ונאבין ראו (צילום : שיצו צלמים, דוברות הטכניון)

 

מנהיגות משתנה

תחת הכותרת 'מנהיגות בעולם משתנה', התקיים כנס בגן התעשייה תל-חי של התעשיין סטף ורטהימר, ביוזמת הפורום הצפוני לקידום התעשייה והתעסוקה בגליל ובגולן בשיתוף התאחדות התעשיינים, מעוף ומשרד הכלכלה. בכנס השתתפו מנכ"לים ומנהלים בכירים מהתעשייה באזור הגליל והגולן ושר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון, שהרצה לנוכחים על מנהיגות. בין המשתתפים: מנכ"ל גני התעשייה – אריה דהן, ראשי מועצות בגליל, מנכ"לי חברות וסמנכ"לים בכירים ממפעלי תעשייה בגליל העליון.

צילום: גן התעשייה תל חיכנס מנהיגות בעולם משתנה (צילום: גן התעשייה תל חי)

 

מינוי: מנכ"ל לטמבור

יו"ר קבוצת טמבור, מקס סרטייב, הודיע על מינויו של רו"ח מיכה שרייר למנכ"ל הקבוצה. שרייר (49) שימש עד מינוי זה כמשנה למנכ"ל וסמנכ"ל כספים ומערכות מידע בטמבור.

צילום: אלי גרוסמיכה שרייר (צילום: אלי גרוס)
 

 

אמון על הארומה

ארומה ישראל קיימה זו השנה ה-10 ברציפות את אליפות הבריסטה הבינלאומית, והכריזה על מאמון ג'בארין מסניף ארומה אור עקיבא כאלוף הבריסטה לשנת 2018. הגמר התקיים באמפי שוני בנוכחות 1500 עובדי הרשת, שקיבלו באמנותי את עומר אדם ולירן דנינו. ומה קיבל ג'אברין בן ה-25? דני מישל, מנכ"ל ארומה ישראל, העניק לו את הפרס: טיסה לאיטליה לקורס בריסטה מטעם איגוד הקפה העולמי . שווה לגימה.

צילום: גיא פריבסאלוף הבריסטה לשנת 2018 - מאמון ג'בארין (צילום: גיא פריבס)

 

 

 

הצטרפו וקבלו עדכונים שוטפים גם בטוויטר