סיסי על מלחמת יום כיפור: ישראל מרצדס, אנחנו סיאט

בנאום לרגל 45 שנה ל"מלחמת אוקטובר" אמר נשיא מצרים על המערכה ב-73: "מי בכלל חושב להתחרות במרצדס עם סיאט? תוצאות המלחמה הן נס"

דניאל סלאמה | פורסם 14:05, 11/10/2018

נשיא מצרים, עבד אל פתאח א-סיסי, נשא היום (ה') דברים לרגל 45 שנה למלחמת יום הכיפורים. בכנס של אנשי צבא לציון "מלחמת אוקטובר" השווה א-סיסי את המלחמה למירוץ בין מכונית מרצדס (ישראל) למכונית סיאט (מצרים).

צילום: EPAנשיא מצרים א-סיסי (צילום: EPA)
  

"פערי הכוחות הגדולים לא הרתיעו את מצרים או את הצבא שלה. זה היה כמו אחד שנוהג בסיאט והשני במרצדס. האמת שהיה ברור שהמרצדס תנצח. מי בכלל מעלה על דעתו להתחרות במרצדס עם סיאט, חוץ מגברים אמיתיים?".

צילום: רויטרס (צילום: רויטרס)
 

א-סיסי הוסיף כי "תוצאות המלחמה הן בגדר נס. האבידות גרמו לישראל לקבל את הסכם השלום. היו אלפי הרוגים והם לא היו מוכנים שזה יחזור על עצמו. אם הצבא המצרי הצליח לעשות זאת בעבר הוא יצליח לעשות זאת בכל פעם. מאז מלחמת אוקטובר ועד היום ישראל לא ספגה כל כך הרבה אבידות".

 

בסוף דבריו התייחס א-סיסי לנושאים כללים ואמר לקהל: "אני פונה אליכם כאזרח מצרי, כמו שהם (החיילים) שמרו אז על המדינה גם אתם צריכים לדאוג לה. אנחנו צריכים להיאזר בסבלנות, לבנות ולפתח. אין לנו שום אפשרות חוץ מאשר לעבוד בסבלנות במדינה שיש בה 100 מיליון תושבים".

 

הצטרפו וקבלו עדכונים שוטפים גם בטוויטר