המיליארדר הצעיר באפריקה נחטף מחוץ למכון הכושר

חמושים רעולי פנים חטפו בטנזניה את איש העסקים מוחמד דווג'י, בן 43, שהיה בדרך לאימון הבוקר שלו. "הם ירו באוויר והכניסו אותו למכונית", אמרו הרשויות בעיר דאר א-סלאם. שלושה חשודים נעצרו

סוכנויות הידיעות | פורסם 18:30, 11/10/2018

חמושים רעולי פנים חטפו בעיר דאר א-סלאם בטנזניה את מוחמד דווג'י, המיליארדר הצעיר באפריקה.

צילום: EPAמוחמד דווג'י (צילום: EPA)

דווג'י בן ה-43 הוא הנשיא של קונגלומרט המסחר METL, שפועל ב-11 מדינות באפריקה בשלל תחומים, בהם תחבורה, מזון וחקלאות. ל-METL יש יותר מ-30 מפעלים שמייצרים מבחר מוצרים, מאופניים וחומרי ניקוי ועד שמנים ומשקאות. ב-2015 סיפר דווג'י שהרווחים של METL הגיעו לשני מיליארד דולר. הוא אמר שהוא מעסיק 24 אלף עובדים. הונו מוערך ב-1.5 מיליארד דולר.

צילום: AFP ב-2015 נבחר לאיש השנה של פורבס באפריקה (צילום: AFP)

המיליארדר נחטף מחוץ לחדר הכושר שאליו הוא מגיע מדי בוקר, שנמצא במלון מפואר בדאר א-סלאם. "המידע הראשוני מצביע על כך שהא נחטף על ידי לבנים שנסעו בשני רכבים. תקריות כאלה לא חדשות כאן", אמר המושל האזורי, פול מקונדה.

צילום: EPAמחוץ למלון שבו נמצא חדר הכושר בדאר א-סלאם (צילום: EPA)

צילום: EPAהמכונית של דווג'י (צילום: EPA)
 

לזארו ממבוססה, מפקד המשטרה בדאר א-סלאם, אמר במסיבת עיתונאים שהחוטפים "ירו באוויר" לפני שהכניסו את המיליארדר למכונית. עד כה נעצרו שלושה חשודים במעורבות בחטיפה. המשטרה מעריכה ששניים מהחוטפים הם אזרחים זרים, וממשיכה לחפש חשודים נוספים. לא פורסם המניע לחטיפה.

בין השקעותיו של דווג'י: קבוצת הכדורגל סימבה

דווג'י נולד בטנזניה ולמד באוניברסיטת ג'ורג'טאון בוושינגטון. מ-2005 עד 2015 הוא היה חבר פרלמנט בטנזניה. ב-2013 הפך לטנזני הראשון שמופיע בשער של מגזין פורבס. שנתיים אחר כך נבחר מטעם פורבס לאיש השנה באפריקה.

 

דווג'י מדורג במקום ה-17 ברשימת העשירים של פורבס באפריקה. הוא נשוי ויש לו שלושה ילדים. ב-2016 התחייב לתרום לפחות מחצית מהונו למטרות פילנתרופיות. בנוסף דווג'י הוא אחד הבעלים של מועדון הכדורגל "סימבה" ("אריה" בסווהילית) מדאר א-סלאם.

 

הצטרפו וקבלו עדכונים שוטפים גם בטוויטר