בוגי נרגש במיוחד באירוע הדיגיטל השנתי

האחים חג'ג' בטרקלין, מוקירים את נא לגעת, בוגרי אוניברסיטת ת"א פורצים את גבולות ישראל, פורד משלבת בין אקדמיה לתעשייה, נדב צפריר מלמד סייבר. רכילות עסקית

יעל ולצר | פורסם 16:10, 08/11/2018

רגע לפני שהרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון החל בהרצאתו באירוע הדיגיטל השנתי, D4G Digital For Growth 2018, שקיימה הלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל, הוא נראה נרגש במיוחד. הסיבה: פגישה עם מי שהיה המאבטח האישי שלו באוגדת איו"ש בשנות ה-90, אפיק פלג, כיום מנהל מכירות ענק בחברת Med One.

צילום: ניב קנטוראפיק פלג ומשה בוגי יעלון (צילום: ניב קנטור)
 

נא להוקיר

אות ההוקרה, שמוענק על ידי ארגון Fair Saturday, שמקדם אמנות ותרבות כמנוע לשינוי חברתי, וחיבור בין מדינות שונות דרך תרבות, ניתן למרכז "נא לגעת" על "אפקטיביות של עשיה תרבותית למען חברה טובה יותר". בדברי ההסבר לזכייה נאמר כי המרכז, שמשלב תרבות ואומנות ללא מטרות רווח, משמש מקום מפגש בין אנשים חירשים ועוורים עם הקהל הרחב, מהווה בית לתיאטרון פעלתני ובועט, מפעיל מסעדת חושך, ונחשב לאחד התיאטראות המובילים בעולם בשילוב אנשים עם מוגבלויות בסצנת התרבות לקהל הרחב.

 

את האות קיבל אורן יצחקי, מנכ"ל המרכז, מאמיליאנו לופז אטקסורה, מפטרוני Fair Saturday, במוזיאון גוגנהיים בבילבאו שבספרד.

אורן יצחקי ואמיליאנו לופז אטקסורה
  

 

חג'ג' משקיעים בטרקלין

האחים צחי ועידו חג'ג' חתמו על שותפות עם קבוצת ניטן תאי, שבבעלות חיים ונעמי הורביץ, להפעלת קומת הטרקלין במגדלי הארבעה בעיצובו של ג'ורג'יו ארמני ובניצוחו של השף שחר שבתאי. המסעדה תתפרש על פני 1,800 מ"ר בטרקלין העסקים של המגדלים. ההשקעה במיזם צפויה לעמוד על כ-25 מיליון שקלים.

צילום: טל צ'יקורטצחי ועידו חג'ג' (צילום: טל צ'יקורט)
 

 

בוגרי ת"א בברלין

ארגון בוגרי אוניברסיטת תל אביב, ששם לו למטרה לגייס לשורותיו במהלך 2019 בוגרים המתגוררים בעולם ולא רק בישראל, קיים מפגש ראשון של בוגרים המתגוררים בגרמניה. הדוברת המרכזית היתה נירית ביאלר, בוגרת לימודי ביטחון ויועצת פיתוח עסקי לחברות ישראליות בגרמניה. עוד השתתפו במפגש בגרמניה: ראש ארגון הבוגרים - סיגלית בן חיון, מנהלת האגף לקשרי חוץ באוניברסיטה – יעל רגב, ה-Lay leader באגודת ידידי האוניברסיטה בגרמניה – ציפי רויטמן.

צילם: ניקיטה  פבלובנירית ביאלר, סיגלית בן חיון, יעל רגב (צילם: ניקיטה פבלוב)

 

השוויצרים לומדים סייבר

חברת הייעוץ העסקי אקסנצ'ר ישראל ארחה במשרדיה בהרצליה משלחת של כ-50 מנכ"לים, אנשי אקדמיה ופרלמנט החברים משוויץ, שהגיעו לישראל ללמוד על האקלים הישראלי, המאפשר מפגש בין אקדמיה, תעשייה, ממשל וצבא, סביב חדשנות טכנולוגית ויישומה בשטח, במיוחד בעולמות הסייבר. בין הדוברים: נדב צפריר - מנכ"ל ומייסד 8 Team ומפקד 8200 לשעבר, רועי שרייבר - מנכ"ל מגלן, חברת הגנת הסייבר והמודיעין של Accenture, בנג'מין חדד - מנהל בכיר ומוביל תחום Ventures ב- Accenture ישראל, וד"ר איתן הדר - ראש Accenture Labs ומרכז הסייבר בישראל.

מפגש אקסנצ'ר בהרצליה
 

 

פורד אקדמי

פורד מקימה חטיבה חדשה בישראל, שתעסוק בפיתוח מערכת קבלת ההחלטות של הרכב האוטונומי השולטת בניהוג הרכב ובמהירותו. החטיבה תפעל במסגרת חברת SAIPS, שנרכשה ע"י פורד לפני כשנתיים ואחראית על פיתוח מרכיבים מרכזיים בתכנית הרכב האוטונומי של פורד. את הפעילות יוביל פרופ׳ שי מנור מהטכניון, וארבעה מבוגרי מעבדת המחקר שלו. אודי דנינו, מייסד ומנכ"ל SAIPS, אמר שהוא מרגיש גאה להיות בחוד החנית של הסרת הגבולות בין האקדמיה לתעשייה.

צילום: רן בירןשי מנור ואודי דנינו (צילום: רן בירן)

 

 

 

הצטרפו וקבלו עדכונים שוטפים גם בטוויטר