ביטולי הזמנות במלונות במטולה: "מקווה שייגמר מהר"

בעלי מלונות ביישוב הצפוני בישראל סיפרו בשיחה עם ynet כי לקוחות ביטלו את הזמנותיהם בשל חשיפת מנהרת חיזבאללה ליד המועצה המקומית ומבצע "מגן צפוני". עם זאת, הדגישו כי לא מדובר בסחף. "אנחנו לא שטח צבאי סגור"

דני שדה | פורסם 19:41, 04/12/2018

מתוך אתר המלוןבעלי המלונות והעסקים בעיר מנסים לשמור על שגרה (מתוך אתר המלון אלסקה אין)
 

חשש לפגיעה בתיירות בעקבות ההתפתחות הביטחונית בצפון: מבצע "מגן צפוני" של צה"ל נגד מנהרות חיזבאללה שחודרות לישראל הביא לביטולים של הזמנות במלונות במטולה – היישוב הצפוני בישראל שאחת מהמנהרות שנחשפו התגלתה לידו. כך עולה משיחות עם כמה בעלי מלונות במועצה המקומית שהדגישו כי עדיין לא מדובר בסחף של ממש.

 

שגרה בגבול לבנון: "למדנו לחיות עם זה" 

 

 

צילום: אביהו שפיראמטולה: מנסים לשמור על שגרה לצד מבצע "מגן צפוני" (צילום: אביהו שפירא)

צילום: רויטרסמטולה הבוקר (צילום: רויטרס)

"אני כבר נמצא כאן 65 שנים ואנחנו רגילים לאירועים שונים", אמר ראובן וינברג, הבעלים של מלון "אלסקה אין", "אבל ממש מכעיס שהודיעו בכלי התקשורת שמטולה סגורה. עברתי פה כבר הרבה אירועים ואנחנו לא רואים כל דרמה. היו הבוקר טלפונים. אנשים התקשרו ורצו לבטל. אחרי שאמרתי להם שאין שום דבר חריג פה הם השתכנעו.

 

"בכלל, אנחנו עוברים תקופה קשה, ללא קשר לאירועים. אנשים היום מעדיפים לנסוע לחו"ל במקום לטייל בגליל. החורף עוד לא ממש הגיע ולכן גם עוד אין את תיירות השלג ואנחנו נמצאים בעונה חלשה".

צילום: שמיר אלבזאחד ממוקדי התיירות בעיר: ממשיך בשגרה (צילום: שמיר אלבז)

צילום: שמיר אלבז (צילום: שמיר אלבז)
צילום: שמיר אלבז (צילום: שמיר אלבז)
 

מרים ממלון הבוטיק "בית שלום" סיפרה כי לקראת סוף השבוע המלון היה אמור להיות בתפוסה של כ-70%, אבל מהבוקר היו לה ביטולים. "אני מקווה שזה אירוע נקודתי ושייגמר מהר", אמרה.

מתוך אתר המלוןמלון הבוטיק בית שלום (מתוך אתר המלון)

צילום: שמיר אלבזמשטח ההחלקה על הקרח במרכז קנדה בצל המתיחות באזור (צילום: שמיר אלבז)
 

צילום: אביהו שפירא"אנחנו לא שטח צבאי סגור" (צילום: אביהו שפירא)
 

נעמה ממלון ארזים במטולה ציינה גם היא כי בניגוד למה שמפרסמים השקט נשמר בעיר. "זו לא תקופה של ביטולים כי תיירות החורף עוד לא ממש הגיעה לפה", אמרה. "יש הזמנות בודדות ובשלב זה יש ביטולים".

 

מרכז קנדה במטולה פועל היום כסדרו. בבוקר היו בו קבוצות של מטיילים, כולל קבוצות של חיילים וכן אורחים בודדים שבאו ליהנות במקום. "צה"ל עושה פה עבודה מצויינת ומאפשר לחיים לזרום", סיפרה רינת ברדה. "אנחנו פתוחים כל היום והחיים מתנהלים כסדרם. אנחנו לא שטח צבאי סגור, אנחנו לא נכנסים ללחץ וגם הציבור כולו מוזמן לבוא לפה".

 

הצטרפו וקבלו עדכונים שוטפים גם בטוויטר