רבע מיליארד שקל יושקעו במפעלים באזורי עדיפות

מנהלת הרשות להשקעות במשרד הכלכלה אישרה 15 תוכניות באזורי עדיפות לאומית: המפעלים יקבלו מענקי מדינה ויגייסו עוד 200 עובדים. MIS, היצרנית הגדולה בישראל לשתלים דנטליים, תרחיב את המפעל בהשקעה של 30 מיליון שקל

נווית זומר | פורסם 07:13, 13/12/2018

מנהלת הרשות להשקעות במשרד הכלכלה, בראשות השר אלי כהן, אישרה 15 תוכניות להרחבה והקמה של מפעלים בהשקעה כוללת של כרבע מיליארד שקל, באזורי עדיפות לאומית. התוכניות זיכו את המפעלים במענקי מדינה של 51.5 מיליון שקל, ואמורות להוסיף 200 עובדים.

 

מענק של 6 מיליון שקל מהמדינה למפעל "סופר פוד" בקיבוץ בארי

 

מרשימת ההשקעות מתברר כי ישראל ממשיכה להיות מעצמה בייצור שתלים דנטליים: חברת MIS, היצרנית הגדולה בישראל לשתלים דנטליים - שנרכשה לפני שלוש שנים על ידי דנטספליי סירונה, ענקית השתלים האמריקאית - עבור 375 מיליון דולר, מרחיבה את המפעל באזור התעשייה בר לב בהשקעה של 30 מיליון שקל, במטרה להגדיל את כושר הייצור.

צילום: אבי מועלםאלי כהן (צילום: אבי מועלם)

השתלים של MIS זוכים להצלחה בעולם עקב מחירם הזול יחסית. מנכ"ל המפעל, שלומי מגל, אמר כי החברה סיימה את 2017 עם גידול במכירות שהסתכמו ב־86 מיליון דולר, מתוכם 80% ליצוא, וקיבלה אישור לשיווק מוצריה בסין. במקביל, היא הקימה חברות־בת לשיווק מוצריה ברחבי העולם.

 

15 מיליון ליקב פסגות

עוד באותו תחום: בשלומי אושרה השקעה נוספת לחברת קורטקס - תעשיות שתלים דנטליים, שבבעלות פרטית, להרחבת המפעל בהשקעה של 15.6 מיליון שקל, במטרה להגדיל את המכירות ליצוא.

 

חברת אמתן כרמיאל - יצרנית חלקים וחלפים לרובי M16, תשקיע 16 מיליון שקל בהרחבת המפעל וצפויה להתחיל לייצר גם קנים לרובים.

 

קיבוץ חניתה ישקיע 10 מיליון שקל בהרחבת מפעל העדשות האופטיות להשתלה.

 

חברת תעשיות פולירז - יצרנית אריזות ויריעות פלסטיק, תשקיע 14 מיליון שקל להרחבת המפעל בקיבוץ מעוז חיים.

 

באזור יהודה ושומרון אושרה השקעה של 15.4 מיליון שקל ליקב פסגות בהתנחלות פסגות - יצרנית יינות שמייצאת לשוק הכשר.

 

באזור ירושלים אושרה לאגרוס ביופארמה הקמת מפעל בירושלים בהשקעה של 52 מיליון שקל, לייצור מוצרי פלזמה טיפולית לשימוש רפואי.

 

באזור הדרום: מאפיית אורן משי בע"מ באשקלון תשקיע בהרחבה 11.8 מיליון שקל.

 

לדברי השר כהן, "פתיחת מפעלים בפריפריה נמצאת בראש סדר העדיפויות של המשרד".

 

נחום איצקוביץ, מנהל רשות ההשקעות, אמר כי ההיקף הכספי של ההשקעות השנה גדול יותר בהשוואה ל־2017, אך טרם נערכו סיכומים שנתיים ולכן אין עדיין נתונים מדויקים.

 

הצטרפו וקבלו עדכונים שוטפים גם בטוויטר