ארה"ב: ריקול לטמפונים של קוטקס בעקבות דיווחים על התפרקות בתוך הגוף

ענקית הטואלטיקה קימברלי קלארק הודיעה ללקוחות שלה בארה"ב ובקנדה להחזיר לחברה את המוצר על רקע דיווחים על כך שהוא "נפרם או מתפרק בשליפה". באתר החברה נכתב: "בחלק מהמקרים משתמשות פנו לטיפול רפואי". מדובר במוצרים שאינם נמכרים בישראל

סוכנויות הידיעות | פורסם 12:08, 13/12/2018

ריקול לטמפונים של המותג קוטקס בארה"ב ובקנדה: ענקית הטואלטיקה קימברלי קלארק פרסמה לצרכנים בארה"ב בקשה להחזרת חלק מטמפונים של המותג קוטקס, על רקע דיווחים מצרכניות על כך שהמוצר "נפרם או מתפרק בשליפה". כך לפי ההצרה באתר החברה.

 

כמעט שליש מהכנסות המאפיה האיטלקית מולבנות בנדל"ן בגרמניה

אמזון חודרת לקמעונאות הפיזית: רכשה 9.5% מרשת מרכולים הודית

בקבוק וויסקי נמכר ב-1.5 מיליון דולר – היקר ביותר בעולם

 

מדובר בטמפונים מסוג U של קוטקס סליק, ברמת ספיגה רגילה, הנמכרים נכון לעכשיו בארה"ב ובקנדה והריקול מוגבל למוצרים שיוצרו לפני 16 באוקטובר 2018. הדגם אינו קיים בישראל. מנהל המזון והתרופות האמריקני פרסם גם הוא רשימה מלאה של קודי מוצר אשר הושפעו מהבקשה להחזיר את המוצרים.

צילום: shutterstockאילוסטרציה (צילום: shutterstock)

ההחלטה להסיר את המוצר מהמדף ולהחזיר מוצרים שנרכשו מבוססת, כאמור, על דיווחים של צרכניות כי רכשו טמפונים שנפרמו או התפרקו, "ובחלק מהמקרים גרמו למשתמשות לפנות לטיפול רפואי על מנת להסיר חלקים של המוצר אשר נשארו בתוך הגוף", כך לפי אתר החברה. "היו גם מספר דיווחים על זיהומים, גירוי, פציעות מקומיות ותסמינים אחרים", נכתב בהצהרה של החברה.

 

ד"ר ג'ניפר אשטון, גניקולוגית וכתבת הרפואה של רשת ABC, אמרה בתגובה כי "השארת גוף זר בגוף עלולה להוביל לזיהום". קימברלי קלארק מסרה כי היא נוקטת צעדים למניעת הישנות המקרה בעתיד. "הביטחון של הצרכניות שלנו הוא בראש סדר העדיפויות שלנו. אנחנו מפעילים את כל המערכות שלנו על מנת למנוע מחזרה של בעיות דומות בעתיד", נמסר.

 

הצטרפו וקבלו עדכונים שוטפים גם בטוויטר